بالا

انجمن تخصصی سازه برتر


انجمن سازه برتر

سایت تخصصی مهندسی عمران و معماری

تبلیغات در انجمن سازه برتر
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کناف چیست ؟ و چه کاربردی دارد؟
#1
کناف در واقع نام خانواده و موسسه‌ای با فعالیت‌هایی در سطح بین‌المللی و ویژگی‌های ممتاز می‌باشد. این شرکت علاوه بر گستردگی و وسعت خود یک موسسه خانوادگی اصیل بوده که این موضوع عامل مهمی در رشد و پیشرفت چشمگیر آن است. 

کناف چیست؟ 

نوعی پانل گچی با روکش کاغذی می باشد که برای ایجاد دیوار کاذب ، سقف کاذب و ایجاد دکور روی سقف و دیوار مورد استفاده قرار میگیرد.
متخصصین دیوار و سقف کاذب معمولا تخمین هزینه کناف کاری را بعد از انجام بازدید از محل و تخمین میزان هزینه کارگری، هزینه ی مواد و میزان کار برای آماده سازی ارائه می دهند.به  گفته یکی از متخصصین بعد از انجام یک بازدید، بر اساس اینکه چند روز و ساعت طول می کشد تا آن کار را انجام دهد پیشنهاد هزینه کنافکاری را آماده می کند تا هزینه های خودش و کارگرانش را پوشش دهد. بعد از این قیمت پایه، او هزینه رفت و آمد و ایاب و ذهاب، مواد و «عوامل پیش بینی نشده» را به هزینه کناف به طور کلی اضافه می کند.
پانل گچی چیست ؟

پانل گچی یا دیوار گچی ( گچ برگ ) پیش ساخته یک نام عمومی برای مجموعه از محصولات است که از مخلوط آب و گچ تهیه می شوند و ذرات گچ آن نسبت به گچ های ساختمانی ریز تر است. این پانل ها همگی دارای پایه ای گچی هستند اما سطح رویین آن ها می تواند با مواد دیگری مانند گاغذ یا فایبرگلاس پوشانده شده باشد. دیوارهای گچی پیش ساخته به صورت یکپارچه ساخته می شوند.
مزایای تایل های آکوستیک

از جمله مزایای تایل اکوستیک می توان به انطباق پذیری با تمام دیوارهای ساختمان اشاره کرد. ضمن اینکه هنگام استفاده از این نوع سقف به مصالح جانبی و مکمل و یا ایجاد باکس که ضریبی از ابعاد تایل باشد، نیاز نیست. همچنین از سقف کاذب تایل اکوستیک می توان برای تزئین و نماکاری ساختمان هم استفاده کرد. 
مصالح مورد نیاز برای نصب سقف کاذب عبارت اند از:

برای نصب گچ برگ از انواع سازه کناف مانند:پروفیل نبشی L25 .  پروفیل UH36 .  پروفیلF47  . پانل گچی  یا گچبرگ . پیچ سازه به سازه . پیچ پانل . میخ و چاشنی .  اتصال کلیپس . اتصال براکت  . اتصال Ht90 .  بتونه . نوار دررگیر  استفاده میشود.همچنین 
ابزار مورد  نیاز جهت اجرای سقف کاذب کناف هم عبارتند از:
دستگاه میخ کوب . دستگاه  پیچ کن یا اسکروگان  یا دریل مناسب جهت  بسته و باز کردن پیچ .تراز لیزری  یا شلنگ تراز. اره مخصوص برش پانل  . تیغ و کاترینگ. قیچی آهن بر کوچک. چکش . همزن دریلی .  سطل درست کردن بتونه  . کاردک و لیسه  مخصوص بتونه کاری . پیچ گوشتی  دستی . ریسمان رنگی.
پاسخ
پرش به انجمن:


پشنهاد های مدیر
آخرین های سایت
    تبلیغات در انجمن سازه برتر