بالا

انجمن تخصصی سازه برتر


انجمن سازه برتر

سایت تخصصی مهندسی عمران و معماری

تبلیغات در انجمن سازه برتر
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نرم افزار Safe
#1
نرم افزار SAFE علاوه بر توانایی طراحی اسلب و پیک های مختلف، می تواند طیف گسترده ای از اسلب ها را تجزیه و تحلیل و طراحی نماید (یک اسلب جانبی، یک اسلب با کتیبه، یک اسلب دو طرفه با یک پرتو، یک اسلب با پرتو ، و ...) و Pipi پیچیده است.

نرم افزار SAFE با استفاده از نظریه های جدید و پیشرفت های علمی جدید بر اساس رابطه بین تیرهای خمشی استفاده می شود. نرم افزار امن قادر به انجام بخش های مختلف مهندسی فرایند از طراحی اصلی تا جزئیات، تجزیه و تحلیل طراحی برای رسیدگی به نقص ها و بهینه سازی در مدل است.

برای آشنایی بیشتر با عملکرد نرم افزار Safe ، نحوه طراحی پی و دال به صورت گام های زیر می باشد:

گام 1) استخراج نیروهای عکس العمل

این نیروها را هم می توان به صورت دستی وارد نرم افزار Safe و هم اینکه از قابلیت نرم افزار Safe که قادر به استفاده از خروجی نرم افزارهای مختلف چون SAP , ETABS و ... است، بهره برد . این قابلیت نرم افزار Safe که قادر به لینک بودن با سایر نرم افزارها می باشد ، باعث صرفه جویی در وقت می گردد.

گام2) تعریف مشخصات مصالح ، بار ، خاک و ...

در این مرحله مشخصات مصالح بر اساس مصالح موجود و در دسترس که برای پروژه مدنظر است تعریف می گردد . همچنین بارها بر اساس نوع نیروهای وارد به سازه که می تواند بار مرده ، زنده ، زلزله ، باد ، برف و ... است ، تعریف شود .

مشخصات خاک بر مبنای مطالعات ژئوتکنیک و مطالعات زمین شناسی در نرم افزار Safe وارد می گردد . این مشخصات شامل تنش مجاز ، وزن مخصوص ، ضریب فنریت ، ضریب چسبندگی و زاویه اصطکاک داخلی خاک می باشد .

گام3) ترسیم پی یا دال ، بارگذاری ، اختصاص مشخصات و تنظیم پارامترهای تحلیل

گام4) آنالیز

گام 5) طراحی پی یا ...( تعیین ابعاد، ضخامت و ...)

روش برنامه ریزی روزانه
کنگر فرنگی، خواص، عوارض و نحوه خرید آن که حتما باید بدانید!
یادگیری یک زبان خارجی
میزان دقیق کالری ماکارونی با گوشت چرخ کرده و مواد مغذی دیگر موجود


در این مرحله ، طراحی بر اساس نتایج تحلیل صورت گرفته و تنش ها کنترل می گردد . به عنوان مثال چنانچه تنش زیر پی ، از مقدار مجاز بیشتر باشد لازم است ابعاد پی بزرگتر شود . بعد از تعیین ابعاد پی ، ضخامت و آرماتور لازم برای المان بر اساس آیین نامه انتخاب شده ، تعیین می گردد .
پاسخ
پرش به انجمن:


پشنهاد های مدیر
آخرین های سایت
    تبلیغات در انجمن سازه برتر