بالا

انجمن تخصصی سازه برتر


انجمن سازه برتر

سایت تخصصی مهندسی عمران و معماری

تبلیغات در انجمن سازه برتر
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مزایای استفاده از اتوکد چیست؟
#1
افرادی که مشغول به کار در زمینه معماری، مکانیک یا مهندسی هستند مزایای استفاده از اتوکد را کشف می کنند.

ابزارهای طراحی و مستند سازی در AutoCAD نه تنها به حداکثر رساندن بهره وری کمک می کند، بلکه باعث می شود سرعت کارهای طراحی و مستند سازی شما افزایش یابد .

فیلم های آموزشی اتوکدAutoCAD
فیلم های آموزشی اتوکدAutoCAD
پروژه ها را از طراحی تا اتمام سرعت می بخشد ، در حالی که انجام تمام وظایف محوله به صورت دستی می تواند خسته کننده باشد .

با استفاده از نرم افزار AutoCAD می توان سطوح ، جامدات و منحنی ها را به راحتی ایجاد کرد و با گرفتن خروجی مناسب از  مدل های ۳D که در نرم افزار های دیگر طراحی شده ، از جمله : SolidWorks، CATIA ، Pro / ENGINEER ، Rhinoceros، NX و … به طور مستقیم به AutoCAD وارد کرد و به شما این امکان را می دهد که به راحتی نماهای دو بعدی ایجاد کنید .

فایل ها ی ابر نقاط اشیاء اسکن شده با بیش از ۲ میلیارد نقطه را می توان وارد اتوکد کرد .شما می توانید مدل های سه بعدی طراحی شده در اتوکد را تبدیل به خروجی مناسب کنید و با استفاده از این خروجی ، به کمک پرینتر های سه بعدی ماکت مدل خود را به راحتی بسازید .

با پشتیبانی از وارد کردن فایل های   Autodesk Inventor، AutoCAD به شما اجازه می دهد مدل های Inventor را وارد کنید .به غیر از اینکه رابطه بین فایل های AutoCAD و Inventor برقرار است، بسیاری از ابزارها و ویژگی های دیگر را نیز دارد، که می تواند بهره وری را افزایش دهد . از قبیل : پشتیبانی PDF، تبدیل DWG، کتابخانه متریال ها ، به اشتراک گذاری رسانه های اجتماعی، AutoCAD WS، اتصال به Autodesk ۳۶۰ ، و کاربرد های دیگر .

اتوکد کجا استفاده می شود؟
اتوکد توسط متخصصان در بسیاری از صنایع برای انجام هر کاری از جمله طراحی و ساخت نمایشگاه ها گرفته تا ساخت و ساز یک استادیوم که طراحی پیچیده است.

به عنوان مثال استادیوم ملی برزیل؛ یک استادیوم خورشیدی که بیش از ۷۱،۰۰۰ نفر را در خود جای می دهد و برای میزبانی رویدادهای مهم فوتبال مانند جام کنفدراسیون ها، جام جهانی فیفا و کوپا آمریکا مورد استفاده قرار می گیرد.

فیلم های آموزشی اتوکدAutoCAD
فیلم های آموزشی اتوکدAutoCAD
فیلم های آموزشی اتوکدAutoCAD
فیلم های آموزشی اتوکدAutoCAD
اتوکد دارای کاربردهای فراوانی است و حتی توسط صنایع فراتر از زمینه های معماری و مکانیکی قدرت گرفته است.

به عنوان مثال : شرکت های سفارش طراحی ممکن است از ابزارهای مدل سازی سه بعدی در AutoCAD برای تبدیل ایده های خلاقانه به طرح های مفهومی مفصل استفاده کنند ، به خاطر اینکه می توانند دقیقا همان چیزی را که تجسم می کنند طراحی کنند .

مثلا شرکت های سفارش طراحی پنجره ، می توانند با سازندگان ساختمان قرارداد داشته باشند و پنجره هایی را که با اتوکد طراحی کرده اند را به صورت یک کتابخانه دسته بندی کنند و در اختیار سازندگان ساختمان قرار دهند و سازندگان نیز با توجه به طراحی ساختمان ، هر نوع از پنجره ای که می خواهند در طراحی ساختمان استفاده کنند .

در مورد شرکت های طراحی و نورپردازی، AutoCAD می تواند با کمک ۳ds Max برای طراحی و نورپردازی سه بعدی استفاده شود و تجسم هایی واقعی و فتورئالستیک برای مشتریان خود فراهم کند.

در نهایت، اتوکد شرکت ها را قادر می سازد تا عملا طراحی و برنامه ریزی مجازی را انجام دهند.

آموزش اصولی الفبای زبان کره ای با تلفظ صحیح +فیلم فارسی
آموزش کاملا اصولی الفبای زبان سوئدی بهمراه تلفظ +فیلم آموزشی
آموزش اصولی الفبای زبان ژاپنی بهمراه تلفظ +فیلم آموزشی
دانلود رایگان جزوه پی دی اف آموزش زبان گرجی
معرفی نرم افزار اتوکد AutoCAD و کاربرد های آن
این به نوبه خود باعث افزایش بهره وری، کاهش زمان برای تصمیم گیرندگان برای انتخاب گزینه های صحیح و کاهش هزینه های لازم برای اطمینان کامل پروژه های بزرگ می شود.
پاسخ


#2
نرم افزارهای مشابه اتوکد مانند freecad با سورس باز و رایگان هم موجود هستند. البته برای کارایی من فقط در حوزه طراحی خودرو و کامیون استفاده کرده ام. در صنعت ساختمان استفاده نکردم. اما فکر میکنم جوابگو هستند.
پاسخ
پرش به انجمن:


پشنهاد های مدیر
آخرین های سایت
    تبلیغات در انجمن سازه برتر