بالا

انجمن تخصصی سازه برتر


انجمن سازه برتر

سایت تخصصی مهندسی عمران و معماری

تبلیغات در انجمن سازه برتر
امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
۸ نرم افزار طراحی معماری که هر مهندس معماری باید یاد بگیرد!
#1
ترسیمات به معنای اقدامات اولیه هستند که مهندسان معمار، ایدههای خود را به مشتریان، صنعتگران و یا تیم طراحی میدهند. نحوه ایجاد این ترسیمات در طول زمان تکامل یافته است و هنوز به صورت روزانه تکامل مییابد. هر نرم افزار طراحی شده با نیازهای مختلف مورد هدف قرار میگیرد و انتخاب بهترین برای شما بستگی به عوامل بسیاری از قبیل هزینه، سازگاری با برنامههای دیگر و میزان زمان تمایل به صرف فرایند رسم می باشد. اگر چه شما تنها با در اختیار داشتن سازگاری و پرش بین آنها تنها نرم افزار طراحی مناسب را پیدا خواهید کرد؛ در اینجا لیستی از برنامههای اساسی برای افزایش گردش کار شما و کمک گرفتن از اولین پیشنویس به ارائه نهایی میباشد.
۱-اسکتچاپ-SketchUp
[تصویر: word-image-1.jpeg]
ما به شدت بر این باوریم که مهندسان معمار باید فاز مفهومی را در فضای سه بعدی شروع کنند. اسکتچاپ اجازه میدهد تا کاربر به سرعت و به راحتی طرحهای سه بعدی که در ذهن دارد را سه بعدی نماید. این یکی از سادهترین برنامهها برای درک کردن مفهوم حجم های سه بعدی است، اما سادگی آن نیز بدان معنی است که قابلیتهای رندر محدودی دارد. با این حال، هنوز یک برنامه قدرتمند برای ترسیم ایدهها است و همچنین یک کتابخانه ابزار (آبجکت های آماده درخت، فیگور و…) عظیم، مخصوصا برای معماری داخلی ارائه میدهد. هر جسم، سطح و ماده با بافت منحصر به فرد خود که قطعا یک پلاس است، میآید. بزرگترین طرفدار آن تا به امروز رابط کاربر پسند آن است.
[تصویر: point-icon.png]  اسکچاپ هیچ نیازی به آموزش ندارد و فقط کافی است که در حد یک روز با ابزار آن فقط کار کنید. اما اگر می خواهید بصورت حرفه ای و در کمتر از ۲۰ روز آن را مسلط شوید از این بسته آموزشی فوق العاده استفاده کنید.
۲- رویت-Revit
[تصویر: word-image-2.jpeg]
نرم افزار بسیار ضروری رشته معماری برای انجام هر کاری. در واقع رویت نرم افزار همه جانبه برای پروژههای دوبعدی و سه بعدی است که مجموع خروجی پروژه شامل مدلسازی، رندر و اسناد ساخت و ساز دوبعدی را تولید میکند. به جای خطوط و دوایر، میتوانید از دیوارهای واقعی، سقفها، تیرها، ستونها و سایر اجزای ساختمان استفاده کنید و همچنین ویژگیهای واقعی در فیزیک ساختمان مانند پنجرهها و درها را استفاده کنید. اینها سازگار با اتوکد است، بنابراین بسیار ساده است که یک فایل DWG را وارد کنید و از آن به عنوان مرجعی برای شروع شکل دادن مدل خود استفاده کنید. یکی از بزرگترین مزایای آن این است که هر تغییری که در مدل ایجاد می کنید، در همه view ها، از جمله در پلان و نما، به روز می شود. این هماهنگی و زمان طراحی را به طور قابل توجهی کاهش میدهد.
[تصویر: point-icon.png] حتما سری آموزش های کاربردی نرم افزار رویت ما را دنبال کنید! و اگر می خواهید در رویت حرفه ای شوید از این بسته های آموزشی استفاده کنید (بدون نیاز به کلاس)
۳-تری دی مکس-۳D Studio Max
[تصویر: word-image-3.jpeg]
گرچه ۳D رینو با توجه به پلاگینهای پارامتریک و ویژگیهای مدلسازی صاف، به سرعت نمایش داده می شود؛ با این حال، ۳D استودیو مکس هنوز محبوبترین نرم افزار سه بعدی در بازار است. علتش هم این است که برای انجام پروژه های معماری با تری دی مکس، شما هزاران آبجکت و متریال و پلاگین کاربردی بصورت آماده از بازار می توانید خریداری کنید یا دانلود کنید ولی برای راینو یا کورونا این ابزارها وجود ندارند. از آن روزهای اولویت گرافیک کامپیوتری و ۳D استودیو (نرم افزاری که تحت DOS اجرا می شود)، همه چیز تغییر کرده است. در طول دهه نود، ابزارهای ۳D استودیو مکس راه خود را در زمینههای بیشتری از زندگی کاری ما پیدا کردهاند که هر کسی تصور میکرد. این قابلیتهای مدلسازی و یک معماری پلاگین قابل انعطاف است و میتواند بر روی پلت فرم مایکروسافت ویندوز استفاده شود. این است که اغلب توسط توسعهدهندگان بازیهای ویدئویی، بسیاری از استودیوهای تجاری تلویزیونی و استودیوهای تجسم معماری استفاده میشود.
[تصویر: point-icon.png]   حتما سری آموزش های کاربردی نرم افزار ۳dsmax ما را ببینید! آنها را از سراسر وب گلچین کرده ایم!
۴-اتوکد-Autocad
[تصویر: word-image-4.jpeg]
در واقع ما توصیه نمیکنیم که از اتوکد استفاده کنید زیرا رویت به سرعت جایگزین آن در بازار شده است. با این حال، اتوکد بازیکن قدیمی در صنعت نرم افزار معماری است. نرم افزار معروف به نرم افزار مادر معماری، بسیار شناخته شده در میان دانش آموزان و حرفهایها می باشد. اگر رابط کاربری را شخصی سازی کنید و با لایهها آزمایش کنید، پیش نویس مناسب و مربوط با قراردادهای طراحی استاندارد و جزئیات ساخت و ساز قابل اندازهگیری خواهد بود. یکی دیگر از نسخههای اتوکد که به ویژه برای معماران ایجاد شده است، اتوکد معماری (Autocad architecture) است. این ویژگیها که به معماران اجازه می دهد تا طرح و نقشه کارآمدتری داشته باشند، ایجاد طرحها و اسناد آشنا برای آنها میباشد و این پلت فرم همان اتوکد است که معماران با تجربه را درک میکند.
[تصویر: point-icon.png]   برای یادگیری این نرم افزار مادر، از بخش آموزش های کاربردی اتوکد ما شروع کنید!
۵- وی ری- Vray
[تصویر: word-image-5.jpeg]
ویری به سادگی بهترین پلاگین برای تجسم واقع بینانه است. این قابلیت را دارد که فایل های، اسکچاپ، آرشیکد، رویت و تری دی مکس را به یک تصویر شبیه به واقعیت تبدیل کند تا به کارفرما نشان دهد که کار نهایی چه شکلی خواهد بود. تمیزترین بافتها، تاریکترین و روشنترین فضاها به دقیقتر بودن شرایط دنیای واقعی میرسند. اگر هدف شما این است که مشتریان خود را در فضاهای طراحی شده در سبک قانع کننده قرار دهید، ویری بهترین گزینه برای شما خواهد بود. کتابخانه و منابع انبوه گسترده آن گزینههای گوناگونی را در نور، سطوح و بافتهای واقع گرایانه ارائه میدهند تا طراحی معماری خود را به سطح بعدی برساند.
[تصویر: point-icon.png]   Vray را خیلی خوب در بخش آموزش های کاربردی وی ری آموزش داده ایم و اگر کافی نبود از بسته های آموزشی استثنایی ما استفاده کنید تا آن را بصورت حرفه ای و در کمترین زمان مسلط شوید.
۶- فتوشاپ- Photoshop
[تصویر: word-image-6.jpeg]
وقتی می خواهید رندرتان را (چه پلان چه پرسپکتیو یا مقطع) پخته تر و شکیل تر کنید یا شیت بندی کارتان را به اتمام برسانید، فتوشاپ یک موضوع حیاتی خواهد بود. این یک نرم افزار تولید تصویر با کیفیت بالا است، مناسب برای ترمیم نهایی و لمس کردن. با استفاده از سیستم آشنا لایهها، شما می توانید به سبک خودتان تغییرات را ایجاد کنید. این مورد برای پردازش تصویر، اضافه کردن بافت، چشم انداز، مردم، آسمان و غیره استفاده میشود. همچنین یک راه عالی برای رفع و ویرایش اسکنهای کار شما و ایجاد طرح های پایانی برای ارائه نهایی است.
[تصویر: point-icon.png]  سری آموزش های رایگان فتوشاپ ما و یا آموزش های حرفه ای ما
۷- ایندیزاین-InDesign
[تصویر: word-image-7.jpeg]
ایندیزاین اساسا یک نرم افزار چینش طرح مناسب برای ایجاد شیت بندی، طراحی پوستر و… است. شما میتوانید اشیا را به شکلهای قابل ارائه از جمله متن، شکلها و تصاویر ارائه دهید و همچنین برای ایجاد سند، مانند رزومه کاری و اوراق بهادار، مناسب است. شما میتوانید انواع فونت / اندازه فونت، صفحات اصلی صفحه با شماره صفحات را تنظیم که کمک به افزایش بهره وری و ثبات سند میکند. این نرم افزار همچنین به شما امکان میدهد تا فایلهای خود را با هم مخلوط کنید و آنها را با خود ببرید تا بتوانید بدون هیچ مشکلی در مدرسه یا خانه کار کنید و مطمئن شوید که هر یک از فایلهای جداگانه را کپی میکنید و آن را با خود همراه دارید.
۸-طراحی دستی-Hand Drawing
[تصویر: word-image-8.jpeg]
یکی از چیزهایی که همیشه باید به یاد داشته باشید این است که نرم افزار طراحی تنها یک ابزار در دست مهندسان معمار است تا بتوانند گردش کار را تسهیل کنند و زمان با ارزش تولید را کاهش دهند. مهندسان معمار رسم میکنند و همچنین طراحی میکنند. هیچ مهارت پایه و ارزشمندی حتی در دنیای تکنولوژیک ما ارزشش از طراحی با دست بیشتر نیست. ایده اولیه باید روشن و مختصر و به راحتی به همکاران و مشتریان اطلاع رسانی شود. یک طرح ساده میتواند در مورد مفهوم خود که بهترین و دقیقترین را ارائه میدهد، بیشتر نمود پیدا کند. بعد از همه این موارد، مداد هیچ به روز رسانی نیاز ندارد.

مراقبت و درمان بیماری های کبد،کلیه و معده
چشم ،گوش ، حلق و بینی (مراقبت و درمان)
با این اصول مهم یک عمر سالم و زیبا بمانید
رازهای سلامت و زیبایی را همه بدانید
پاسخ
پرش به انجمن:


پشنهاد های مدیر
آخرین های سایت
  تبلیغات در انجمن سازه برتر