بالا

انجمن تخصصی سازه برتر


انجمن سازه برتر

سایت تخصصی مهندسی عمران و معماری

تبلیغات در انجمن سازه برتر
امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
. روش ساخت استخر
#1
[تصویر: Making-Pool-3.jpg]
برای ساخت استخر ، نقشه ای با توجه به معیارهای مورد نیاز باید تهیه گردد. برای شروع کار بعد از تجهیز کارگاه زمین در ابعاد مورد نیاز ساخت استخر  خاکبرداری و کف آن تصطیح می گردد . کف زمین(محل ساخت استخر) با یک لایه بتون ده سانتیمتری به صورت تراز پوشانده می شود که به این بتون  مگر یا بتون نظافت گفته می شود  در واقع همان کار نظافت زیر بتون وجلوگیری از هدر رفتن شیره اصلی بتون را انجام می دهد.
در همین حال کارگاه آرماتوربندی فعال شده و میلگرد لازم کف و دیواره استخر در انجام برش و خم های مورد نیاز انجام می شوند و برای اجرا  در  روی بتون مگر آماده می گردند بعد از خشک شدن بتون مگر آرماتورها به صورت منظم ودقیق در کف اجرا می گردند .
با توجه به مکان و ابعاد کار در یک شبکه یا دو شبکه اجرا می شوند به صورتی که فاصله انها با رعایت کامل اندازه ما بین میلگردها و رعایت اورلبهای لازم در صورت کوتاه بودن میلگرد . و در صورت دو شبکه بودن آرماتور با استفاده از خرکها فاصله مابین دو شبکه  ثابت نگه داشته می شوند با انجام کلیه مراحل فوق کار ارماتوربندی کف انجام می شود در مرحله بعد میلگرد ریشه انتظار برای دیوارهای استخر باید کار گذاشته شوند که در این مرحله چندین روش برای انجام این کار وجود دارد .
میتوان میلگرد دیوار را بامیلگرد های عمودی و افقی کف به صورت هم زمان با کف اجرا کرد که در این روش مجری مقداری  در حین اجرا  با مشکل مواجه می شود و کار مقداری سخت تر می گردد . روش ساخت استخر ساده تر این است که بعد از اتمام آرماتوربندی کف استخر یا منبع آب میلگردهایی را به اندازه  یک و نیم  متری یا بیشتر یا کمتر بسته به شرایط برش بدهیم و پنجاه سانتیمتر از آن را به صورت نود درجه خم بزنیم این قسمت باید به شبکه کف باسیم ارماتور بندی محکم بسته شوند.
این کار با دقت و منظم به صورت کاملا عمود در اطراف استخر انجام میگیرد  .  قالب دور  کف استخر برای جلوگیری از هدر رفتن بتون کف بسته می شود در این مرحله قبل از بتون ریزی نوار واتر استاپ در اطراف استخر و کنار میلگرد دیواره استخر و در صورت دو شبکه بودن میلگرد مابین دوشبکه کار گذاشته می شود لوله ها و اتصالات لازم نیز در مکانهای مورد نظر با دقت  کار گذاشته شده  و سرلوله ها به وسیله پلاستیک یا درپوش برای جلوگیری از انتقال بتون به داخل لوله باید بسته شوند به این صورت کف برای بتون اماده میگردد و بتون با عیار مناسب معمولا سیصدوپنجاه ساخته می شود و با رعایت موارد اجرا در داخل میلگردها  با استفاده از ویبراتور تراکم داده می شود .
پاسخ


#2
ساخت استخر 
به همراه آموزش ساخت استخر بتنی و ویدیو آموزش ساخت استخر فایبرگلاس
در این مقاله قصد داریم بطور کامل نحوه ساخت استخر بتنی و سپس فایبرگلاس را خدمت شما عزیزان به زبان ساده شرح دهیم.
سپس تفاوت ساخت استخر های بتنی و فایبرگلاس و برآورد هزینه ساخت هر کدام را خدمتتان عنوان می کنیم.
پس با گروه مهندسین استخرچی همراه باشید.
ساخت استخر برای تحقق دو هدف انجام می شود:
 • تفریح

 • ارزش افزوده ملک شما
شما هدفتان از ساخت استخر چیست؟ لطفا برای این سوال پاسخ خودتان را در ذهن مرورکنید. جواب این سوال به انتخاب شما کمک زیادی می کند.
 ساخت استخر بتنی یا عامیانه بتونی
نحوه ساخت استخر بتنی در 10 مرحله:
تصمیم گیری (مهم ترین مرحله):
در این مرحله هدف خود را از ساخت استخر مشخص کنید. چنده سوال را از خودتان بپرسید 1-هدف از ساخت استخر چیست؟ 2-چقدر میخواهید هزینه کنید؟3-دوست دارید استخر شما چه آپشن هایی داشته باشد؟4-کیفیت تجهیزات موتورخانه خود را چه مقدار اندازه می گیرید؟5-مکان ساخت استخر خودرا کجا در نظر گرفته اید؟(در طبقات ساختمان در حیاط خانه  یا باغ)6-آیا برای استخر خود سیستم گرمایشی در نظر دارید؟  پس از پایان این مرحله تا حدودی نوع و مشخصات استخر شما مشخص می شود.
پاسخ
پرش به انجمن:


پشنهاد های مدیر
آخرین های سایت
  تبلیغات در انجمن سازه برتر