بالا

انجمن تخصصی سازه برتر


انجمن سازه برتر

سایت تخصصی مهندسی عمران و معماری

تبلیغات در انجمن سازه برتر
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ساخت استخر
#1
[تصویر:  Making-Pool-1.jpg]
یکی از شاخه های رشته مهندسی معماری ساخت استخر است . ساخت استخر و جکوزی در منازل و یا پروژه های بزرگ امکان پذیر است . ساخت استخر امروزه  از محبوب ترین اقدامات ساخت و ساز می باشد . به علت محبوبیت ورزش های آبی و تاثیر درمانی شنا ساخت استخر های آب گرم و سرد رواج یافته و مردم به استفاده از استخر روی آوردند . ورزش های آبی از محبوبترین رشته های ورزشی و تفریحی در کشور هستند و به همین سبب بر اهمیت آن افزوده می شود .

امروزه از هر قشر مردم و در هر سن و سالی به علت مزایای ورزش های آبی به آن روی آوردند . این ورزش ها در سلامت روحی و تمدد اعصاب تاثیر گذار است . بسیاری از مردم نیز علاقه دارند تا امکانات مورد نیاز خود را در داخل منزل خود ایجاد نمایند . به همین سبب استخر و جکوزی و تجهیزات آن را در داخل منزل ایجاد می نمایند . به همین سبب شرکت های بسیاری به ساخت استخر اقدام نموده اند . شرکت پارسیان استخر نیز یکی از برترین شرکت های فعال در این زمینه می باشد که به صورت حرفه ای فعالیت می کند .
در ادامه به توصیف مراحل ساخت استخر می پردازیم .
پاسخ


#2
ساخت استخر پیش ساخته که خود به سه دسته :
استخر فایبرگلاس
استخر فلزی
استخر وینیل آستر
مرحله اول ساخت استخر فایبرگلاس انتخاب ابعاد و اندازه
در این مرحله ابعاد و اندازه و شکل استخر فایبرگلاس مربوطه را انتخاب میکنید.باید توجه داشت که ساخت استخر فایبرگلاس در هر ابعاد اندازه ای مقدور هست. تنها محدودیتی که دارد حمل استخر فایبرگلاس توسط کفی تریلی می باشید که نهایتا تا 11 متر و عرض 4.5 متر قابلیت جابجایی دارد. از زمان سفارش تا تحویل کاسه استخر تقریبا 20 روز زمان میبرد که کلیه مراحل ساخت در کارخانه انجام میشود.
استخر فایبرگلاس در کارخانه تولید می شودو به محل نصب فرستاده می شود.
مرحله دوم گودبرداری:
همانند ساخت استخر بتنی گودبرداری انجام میشود و زمین تسطیح و جهت نصب استخر فایبرگلاس آماده میشود. عملیات گودبرداری و تسطیح به پیچیدگی استخر بتنی نیست و خیلی ساده و راحتتر انجام میپذیرد.
مرحله نصب کاسه استخر 
حمل توسط کفی تا لوکیشن موردنظر و بلند کردن آن با جرثقیل و قرار دادن آن در مکان تعبیه شده. لوله کشی ها در این مرحله انجام میشود پیچیدگی کار استخر بتنی را ندارد و اطراف کاسه استخر با مواد سیمانی پرمیشود.
راه اندازی موتورخانه 
در این مرحله کلیه تجهیزات موتورخانه نصب و راه اندازی میشود.
[تصویر:  %D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%A8%D9%86%D8%...%D8%B3.jpg]
پاسخ
پرش به انجمن:


پشنهاد های مدیر
آخرین های سایت
    تبلیغات در انجمن سازه برتر