بالا

انجمن تخصصی سازه برتر


انجمن سازه برتر

سایت تخصصی مهندسی عمران و معماری

تبلیغات در انجمن سازه برتر
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گروت چیست؟
#1
گروت

محصول گروت چیست؟این محصول از مواد اولیه  مانند سیمان ، ماسه ،آب و دیگر افزودنی ها تولید و ساخته شده است و عمدتا از گروت ها برای مکان هایی که نیاز به مقاومت بیشتر و همچنین ترميم کردن ترک هایی با عمق زياد ، بکار گرفته میشود. این محصول جهت زير سازي تجهيزات سنگين نیز بکار گرفته ميشود. کاربرد گروت شبیه به ملات میباشد. گروت برای زیر صفحه ستون ها مختلف ، ریل های مختلف ، آنکربلتان ، نصب ریل برای ماشین آلات ، برینگ پل ها ، پیشنهاد میشود.يکي دیگر از موادی که در گروت بکار رفته میشود سبب منبسط شدن میشود و محلی که در آن گروت ریزی شده و امکان دسترسي نيست و کامل محل مورد نظر را پر میکند.

گروت سيمانی انبساط کنترل شده ای را داراست و هیچ وقت منقبض نمیشود. مدت زمان اجرای گروت آماده حداکثر ۳۰ دقیقه(۳۰min) هست چون که سبب کاهش انبساط آن میشود. يکي از علت هایی که باعث ميشود که گروت مقاوت بیشتری داشته باشد نسبت پايين آب به سيمان هست، يکي دیگر از خواص این محصول،سخت شدن در زمان کم و همچنین رسيدن به مقاومت نهايی مناسب مي باشد. دانه بندی گروت باید طبق استاندارد بوده به این علت که دانه بندی درشت سبب دوفازی شدن گروت و دانه بندی های ريز موجب افت مقاومت گروت میشود.


[تصویر:  %DA%AF%D8%B1%D9%88%D8%AA.jpg]

منبع سایت خونه ساز مقاله گروت
Exclamation ما در زمینه تولید گروت فعالیت میکنیم Exclamation
پاسخ


 سپاس شده توسط admin
#2
این محصول با کسب مقاومتهای بالا، در مقطع نشیمن گاه ستون های ساختمانها و ماشین آلات سنگین صنعتی به کار می رود و نقش هدایت نیروی وزن سازه به فونداسیون را بازی می کند. روانی بالای این محصول باعث می شود که به راحتی مقاطع نازک و غیر قابل دسترس فراهم شود و به خوبی این مقاطع پر شود. این محصول به میزانی انبساط را طی گیرش اولیه تجربه می کند که علاوه بر خنثی کردن انقباضات اولیه، تمام بخشهای منطقه مورد نظر را با فشار پر می کند و بخصوص پر شدگی زیر سطح صفحه ستونها را باعث می شود. استفاده از سنگدانه های سیلیسی با کیفیت بالا و با دانه بندی دقیق باعث می شود علاوه بر تراکم بالای محصول، دوام محصول نیز در برابر واکنشهای تهاجمی احتمالی به حداقل ممکن برسد.
پاسخ


 سپاس شده توسط admin


پرش به انجمن:


پشنهاد های مدیر
آخرین های سایت
    تبلیغات در انجمن سازه برتر