بالا

انجمن تخصصی سازه برتر


انجمن سازه برتر

سایت تخصصی مهندسی عمران و معماری

تبلیغات در انجمن سازه برتر
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دوغاب میکروسیلیس و مصرف این افزودنی در بتن
#1
ژل میکروسیلیس یا دوغاب میکروسیلیس آماده مصرف محتوی میکروسیلیس ADMIX MS560 محتوی افزودنی کاهنده آب نیز می باشد و استفاده از آن کارپذیری بتن را بهبود می بخشد ولی برای تولید بتن های توانمند که نسبت آب به سیمان در محدوه پایین تری قرار می گیرد استفاده از فوق روان کننده یا فرا روان کننده برای کسب کارایی لازم ضروری است. با استفاده از این محصول در بتن، پوشش مناسبی بر روی فولاد تشکیل می شود و از نفوذ یون کلر و خوردگی آن جلوگیری می شود.
پاسخ


#2
(01-15-2018، 11:22 PM)tahanom نوشته است: ژل میکروسیلیس یا دوغاب میکروسیلیس آماده مصرف محتوی میکروسیلیس ADMIX MS560 محتوی افزودنی کاهنده آب نیز می باشد و استفاده از آن کارپذیری بتن را بهبود می بخشد ولی برای تولید بتن های توانمند که نسبت آب به سیمان در محدوه پایین تری قرار می گیرد استفاده از فوق روان کننده یا فرا روان کننده برای کسب کارایی لازم ضروری است. با استفاده از این محصول در بتن، پوشش مناسبی بر روی فولاد تشکیل می شود و از نفوذ یون کلر و خوردگی آن جلوگیری می شود.

استفاده از پودر میکروسیلیس به عنوان یک پوزولان مؤثر در بتن امروزه در دنیا بسیار رایج می باشد. ساختار بتن سخت شده از سنگدانه، خمیر سیمان سخت شده، و منافذ و حفرات خالی تشکیل شده است. منافذ که به شکل کانالهای میکروسکوپی تمام ماتریس بتن را فراگرفته است، محل عبور انواع سیالات به شکل گاز یا مایع می باشد. از طرفی بخش سخت شده خمیر سیمان که محیط سنگدانه ها را فرا گرفته و کانالهای موئینه داخل این خمیر گسترده شده اند، به دو فاز شیمیایی مجزا تقسیم می شوند. یک بخش اصلی بوده که فاز کلسیم سیلیکات هیدرات می باشد و عامل استحکام بخشی به بتن است و فاز دیگر ترکیب شیمیایی آهک آزادی می باشد که ناشی از واکنش هیدراتاسیون سیمان است. این بخش اخیر یک محصول جانبی ناخواسته فرآیند هیدراتاسیون می باشد که از لحاظ استحکام ضعیف بوده و از نظر شیمیایی نیز واکنش پذیری کمی بالائی بخصوص در محیطهای اسیدی دارد. همین عامل باعث می شود که در محیطهای با خورندگی بالا و بخصوص مرطوب دوام و عمر بتن کم می باشد.
پاسخ
پرش به انجمن:


پشنهاد های مدیر
آخرین های سایت
    تبلیغات در انجمن سازه برتر