بالا

انجمن تخصصی سازه برتر


انجمن سازه برتر

سایت تخصصی مهندسی عمران و معماری

تبلیغات در انجمن سازه برتر
امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
سفری به یادماندنی به جزیره هرمز با تور طبیعت گردی
#1
تور طبیعت گردی جزیره هرمز

[تصویر: tourgardesh.com-hormuz-island9.jpg]
نمایی زیبا از سواحل فرش گونه جزیره هرمز

با توجه به رنگ های خاک جزیره هرمز که بسیاری از گردشگران را به حیرت در آورده است. تماشای خاک این سرزمین خالی از لطف نیست. تور جزیره هرمز از قطب های بزرگ طبیعت گردی است که هرساله گردشگران بسیاری را از جای جای ایران به سوی خود می کشاند. جزیره هرمز از مشهورترین و زیباترین جزایر ایران در خلیج فارس است. این جزیره زیبا با محیطی منحصربه فرد به مکانی برای ماجراجویی گردشگران تبدیل گشته است. جزیره هرمز جزیره ای به شکل بیضی است که در استان هرمزگان واقع شده است. این جزیره در دهانه تنگه هرمز قرار دارد و در اصل یک گنبد نمکی است. این جزیره بالغ بر ۴۲ کیلومتر مربع وسعت دارد و در فاصله ۸ کیلومتری از بندر عباس قرار گرفته است. به علت وجود کانی ها و سنگ های زیبا لقب موزه زمین شناسی و بهشت زمین شناسی را بر این جزیره نهاده اند.
هرمز جزیره ای کوچک است از توابع شهرستان جزیره قشم به شمار می آید. اما در راه آبی مواصلاتی این جزیره خط ثابتی وجود ندارد و همین امر در بسیاری از موارد سبب سردرگمی مسافران جزیره هرمز می گردد و در نهایت مجبور می شوند با کرایه قایق تندرو و پرداخت هزینه بیشتر این کمبود را جبران نمایند.
تنها سکونت گاه این جزیره زیبا روستای کوچک هرمز است که در میان درختان نخل قرار گرفته است. در شمالی ترین نقطه این روستا مسجدی وجود دارد که با رنگ زرد نمایی بی نظیر را در مقابل دید همگان قرار داده است. هرمز نام یک شهر تجاری مهم است که در کنار رودخانه میناب واقع شده است. با توجه به موقعیت استراتژیک این جزیره، جزیره هرمز به مرکز بازرگانی مهمی تبدیل گشته است که میزبان مهاجران زیادی از هرمزگان و مناطق دورتری مانند هند و آفریقا است. این تور نوعیتور طبیعت گردی است که گرشگران علاقمند می توانند به صورت تور چند روزه از طبیعت بکر و بی نظیر جزیره هرمز دیدن نمایند. اگر هنوز به این جزیره زیبا سفر نکرده اید با تور گردش همراه باشید تا شما را با برخی از جاذبه های طبیعت گردی جزیره هرمز آشنا شوید.
تنگه هرمز

[تصویر: tourgardesh.com-hormuz-island3.jpg]
نمایی از تنگه هرمز بر روی نقشه خاورمیانه
تنگه هرمز در بخش جنوبی این جزیره واقع شده است که به صورت پرتگاهی قوسی شکل دیده می شود که نزدیکترین نقطه به خشکی آن سوی خلیج فارس است. در بلندای این نقطه به دلیل جلو آمدن زمین نسبت به دریا، ساحل دیده نمی شود و تا جایی که چشم توان دیدن دارد آب است. تنگه هرمز از مهم ترین آب راه های دنیا است. بر مبنای آمار ارائه شده، در کل ۹۰ درصد صادرات نفت تولیدکنندگان منطقه خلیج فارس توسط تانکرهای نفتی از این مسیر عبور می کند.
قلعه پرتقالی

[تصویر: tourgardesh.com-hormuz-island.jpg]
نمایی زیبا از قلعه پرتقالی در جزیره هرمز
[تصویر: tourgardesh.com-hormuz-island14.jpg]
نمایی دیگر از قلعه پرتقالی در جزیره هرمز
قلعه پرتقالی در فاصله ۷۵۰ متری بندرگاه جزیره هرمز واقع شده است. این قلعه عظیم ترین دژ استعماری می باشد که در تاریخ سرزمین پارس ساخته شده است. هنوز هم دیواره های ضخیم، توپ زنگ زده و عظمت این دژ زیبایی منحصر به فرد این قلعه را حفظ نموده است. از آستانه سرپوشیده قلعه که گذر کنید به یک حیاط پهناور رو به دریا می رسید. درست همانند این که به یکی از اسلحه سازی های قدیمی عهد باستان وارد شده اید.
کوه های رنگی جزیره هرمز

[تصویر: tourgardesh.com-hormuz-island4.jpg]
نمایی زیبا از کوه های رنگی جزیره هرمز

کوه های رنگی ارتفاعی در حدود ۲۰۰ متر را داراست که در جنوب جزیره هرمز واقع شده است. در مسیر دریای قشم به جزیره هرمز کوه های رنگی به چشم می خورد که در میان آن کوه قرمز رنگ خوراکی به نام گلک وجود دارد. مردم بومی این منطقه از خاک سرخ به عنوان ادویه در طبخ ماهی و نان و هم چنین در تهیه ترشی، مربا و سس استفاده می کنند. از خاک این کوه ها در صنایع سرامیک سازی و رنگ سازی نیز استفاده می شوند.
آب سنگ های مرجانی

[تصویر: tourgardesh.com-hormuz-island5.jpg]
نمایی زیبا آب سنگ مرجانی در جزیره هرمز
[تصویر: tourgardesh.com-hormuz-island12.jpg]
ویوی دیگر از آب سنگ مرجانی در جزیره هرمز
آب سنگ های مرجانی از زیر سیستم های دریایی هستند که در آب های کم عمق گرمسیری و نیمه گرمسیری وجود دارند. آب سنگ مرجانی با مساحتی بالغ بر ۱۲۵ هکتار در جنوب شرقی جزیره هرمز واقع شده است. این زیستگاه مکانی مناسب برای تغذیه و فعالیت لاک پشتان دریایی است که از تنوع بالایی برخوردار است. این مرجان در هنگام جزر از آب بیرون می آیند.
دره سکوت

[تصویر: tourgardesh.com-hormuz-island7.jpg]
نمایی جذاب از دره سکوت در جزیره هرمز
[تصویر: tourgardesh.com-hormuz-island6.jpg]
نمایی از بلورهای نمک در جزیره هرمز
در دره سکوت غاری با نمک های بلوری وجود دارد که آب از آن ها مثل باران نم نم می بارد و صدای آب گوش ها را نوازش می کند و شگفت انگیزترین نکته این جاست که آب معلوم نیست به کجا می رود و باعث سکوت سهمگین می گردد. از آن جایی که سنگ نمک انرژی مثبت از خود آزاد می کند بعد از این که بخشی از زمان خود را در این دره سپری کردید احساس خوبی پیدا می کنید. به این دره، دره انرژی نیز گفته می شود. نام دیگر این دره، دره تبرزن است و علت نام گذاری به این خاطر است که سنگ های نمک این دره بسیار سخت است به طوری که در گذشته جدا نمودن نمک کوه های این منطقه باید از تبر استفاده می کردند.
کوه برفی

[تصویر: tourgardesh.com-hormuz-island13.jpg]
نمایی بی نظیر از کوه های برفی در جزیره هرمز

کوه برفی از مسیر حرکت از دره رنگین کمان به دره مجسمه کوهی نمایان است که با دیگر کوه های اطراف خود متفاوت است. کوه های دیگر از خاک های رنگی جزیره شکل گرفته اند اما این کوه زیبا یک پارچه از نمک تشکیل شده است و به خاطر ساختار بلورها و سنگ های نمک این گونه به نظر می رسد که تمامی سطح این کوه از برف پوشیده شده است.
دره رنگین کمان

[تصویر: tourgardesh.com-hormuz-island2.jpg]
نمایی وصف ناپذیر از دره رنگین کمان جزیره هرمز

از دیگر جاذبه های دیدنی جزیره هرمز دره رنگین کمان است که به دلیل خاک های رنگی مورد توجه همگان قرار گرفته است. دره ای بسیار زیبا و بی نظیر که در فاصله کمی از دره سکوت واقع شده است. این دره مجوعه ای کامل از تمامی رنگ های موجود در خاک رنگین کمانی این جزیره را به نمایش گذاشته است.

[تصویر: tourgardesh.com-hormuz-island8.jpg]
نمایی زیبا از سواحل جزیره هرمز
[تصویر: tourgardesh.com-hormuz-island10.jpg]
نمایی بی نظیر از غروب آفتاب در سواحل جزیره هرمز
[تصویر: tourgardesh.com-hormuz-island16-1.jpg]
نمایی زیبا از دامنه کوه برفی جزیره هرمز
منبع: tourgardesh.com
پاسخ
پرش به انجمن:


پشنهاد های مدیر
آخرین های سایت
  تبلیغات در انجمن سازه برتر