بالا

انجمن تخصصی سازه برتر


انجمن سازه برتر

سایت تخصصی مهندسی عمران و معماری

تبلیغات در انجمن سازه برتر
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آلخاندرو زارا پولو
#1
 
آلخاندرو زارا پولو

آلخاندرو زارا پولو (متولد 17 اکتبر 1963) یک معمار و محقق بین المللی شناخته شده و بنیانگذار شرکت معماری لندن، زوریخ  و پرینستون الخاندرو زاراپولو و مایدر للاگو "AZPML" است. وی اولین بار در دهه 1980

[تصویر:  62036364817634503500412017563512.jpg]

آلخاندرو زایرا پولو، در سال 1963 در مادرید به دنیا آمد. در مدرسه فنی معماری شهر مادرید[1] تحصیل کرد و کارشناسی ارشد معماری را از دانشکده طراحی معماری دانشگاه هاروارد اخذ نمود. آلخاندرو زایرا پولو از سال 1991 در دفتر معماری Metropolitan  در شهر روتردام، پیش از تاسیس "دفتر معماران خارجی" (FOA ) در سال 1993 به عنوان یک شریک سرمایه گذار کار می کرد. او در ماه ژانویه سال 2011 تصمیم به تاسیس شرکت خودش با نام "شرکت معماری الخاندرو زایرا پولو" کرد، که نام شرکت زمانی که "مایدر لاگونو[2]"، معمار سابق شرکت معماران خارجی ( FOA ) تصمیم به پیوستن به او به عنوان شریک را گرفت، به "دفتر معماری زایرا پولو و مایدر لاگونو" تغییر یافت.

مهمترین و قابل توجه ترین پروژه های او شامل پایانه بین المللی کشتی یوکوهاما در ژاپن، کالج طراحی و ارتباطات ریونسبورن در انگلستان، پروژه مسکن اجتماعی کارابنچل در مادرید، مجموعه خرده فروشی میدان در استانبول، پاویون اسپانیا در نمایشگاه بین المللی اکسپو سال 2005 ژاپن، ساختمان مرکزی انتشارات دالنیوک در کره جنوبی می باشد. او همچنین افتخارات متعددی برای کارهایش کسب کرده است. عناوینی مثل جایزه انریک میلارز، پنج جایزه ریبا (موسسه سلطنتی معماری برتانیا)، یک جایزه از دوسالانه معماری ونیز و جایزه معماری چارلز جنکز.

زایرا پلو، همچنین سهم قابل‌توجهی در حوزه دانشگاهی داشته است. او رئیس سابق دانشکده معماری در دانشگاه پرینستون بوده است و همچنین به عنوان رئیس موسسه برلیج روتردام خدمت کرده است. او در حال حاضر در دانشگاه صنعتی دلف هلند صاحب کرسی برلیج و نیز استاد مدعو "سهمیه نورمن فاستر" در دانشگاه ییل[3]" می باشد.

 

[1] Escuela Técnica Superior de Arquitectura de Madrid

[2] Maider Llaguno

[3] به خاطر کمکهای زیادی که نورمن فاستر بر فضای معماری کرده است، دانشگاه ییل فضای تدریسی را با نام او ایجاد کرده که معماران خارجی دعوت می شوند و تحت این عنوان در دانشگاه تدریس می کنند.


منبع : اتووود
پاسخ
پرش به انجمن:


پشنهاد های مدیر
آخرین های سایت
    تبلیغات در انجمن سازه برتر