بالا

انجمن تخصصی سازه برتر


انجمن سازه برتر

سایت تخصصی مهندسی عمران و معماری

تبلیغات در انجمن سازه برتر
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شروع ساخت الحاقیه کارخانه لایپزیگ از اسکار نیمایر
#1
شروع ساخت الحاقیه کارخانه لایپزیگ از اسکار نیمایر

یکی از آخرین طرح های اسکار نیمایر، معمار برزیلی، یک کُره از شیشه و بتن با قطر 12 متر است که بر گوشه ساختمان یک کارخانه در لایپزیگ آلمان نشسته است.

در سال 2011، نیمایر از طرف سازنده جرثقیل های راه آهن، کرو لایپزیگ جهت طراحی قسمتی الحاقی به کارخانه مرکزی این برند در لایپزیگ انتخاب شد؛ این الحاقیه شامل یک کافه تریا، سالن استراحت و بار بود. مدت کوتاهی پیش از فوت نیمایر در دسامبر 2012، این معمار 104 ساله طرح اولیه این ساختار که متشکل از یک الگوی مشبک در زیر یک کره بتنی رونمایی کرد.

[تصویر:  5950636262516393527562201719273523.jpg]

در میان این کره، فضای داخلی با نمایی از صفحات کاشی مانند و فرش آبی به دنبال روح بوسا نوا و کوپاکابانا بوده و صندلی های دسته دار راحت و تصاویری از نقاشی های نیمایر به ایجاد یک فضای آرامش بخش برای کارگران کارخانه کمک می نمود.

رئیس کرو لایپزیگ، لودویگ کوهن (مسوول طراحی کارخانه) گفته که این انتخاب در پی مباحثه و گفت و گوهایی با آشپز داخلی کارخانه که به دنبال یک فضای آشپزخانه ای جدید بوده، شکل گرفته است.

کوهن می گوید: "محتوای نامه دعوت می گفته است که ما یک سرآشپز بسیار خوب داریم که به دنبال چالشی فراتر از غذا در غذاخوری ست و ما باید به صورت اضطراری یک الحاقیه برای رستوران داشته باشیم که در صورت امکان بر سقف واقع شود."


منبع: اتود
پاسخ
پرش به انجمن:


پشنهاد های مدیر
آخرین های سایت
    تبلیغات در انجمن سازه برتر