بالا

انجمن تخصصی سازه برتر


انجمن سازه برتر

سایت تخصصی مهندسی عمران و معماری

تبلیغات در انجمن سازه برتر
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نقش ضد حریق در اطفاء و کنترل حریق
#1
 سلام به همه دوستان خوبم چه کارآ می کنید
 نمایشگاه کتاب رفتید ، من که هنوز وقت نکردم !!!! دیشب یکی از رفیقام می گفت نمایشگاه رو آب برده، فکرشو بکون چه قدر خنده دار بوده ، اونم کتاب که اینقدر به آب حساسه!!
به احتمال زیاد اگه بشه جمعه این هفته می رم ولی فکر کنم خیلی شلوغ بشه ، چون روزهای آخر  نمایشگاه است، نمیشه ام کتاب خرید انقدر گرون شده ، میری می چرخی کلی کتاب می بینی ، چند تاشو هم دلت می خوادآخرشم وا میستیم توی صف یه ساندویج می خریم و می خوریم و میایم خونه!!
در ادامه مطالب گذشته که در مورد ضد حریق بود می خواستم مطالبی رو با دوستان به اشتراک بزارم، لزوم استفاده از این پوشش بر همه ثابت شده ، چرا که در هنگام حادثه این مواد رسالت خود را انجام داده و کار اصلی آن آغاز می شود،
این مواد در برابر حریق از خود واکنش نشان داده و از پخش و انتشار حریق جلوگیری می کند و زمان لازم را برای واکنش مناسب در اختیار آتش نشان ها و افراد برای تخلیه فضا قرار می دهد. هزینه استفاده از ضد حریق بسیار کمتر از هزینه اتفاق های بعدی می باشد و این به نوعی سرمایه گذاری بر روی ایمنی و امنیت آدم های داخل سازه و ساختمان می باشد.
ضد حریق به صورت پوششی بر روی مصالح پاشیده می شود و براساس نیاز و موقعیت سازه می توان ضخامت آن را تغییر داد، همانطور که گفتم استفاده از این پوشش در سازه ها به یک باید بدل گردیده است و در بسیار از ساختمان های دنیا برای جلوگیری از حریق از این پوشش استفاده می شود.
نسل به نسل با پیشرفت تکنولوژی بر رفاه مردم و امنیت جامعه اضافه می شود و هزینه این امنیت با پیشرفت و توسعه صنعت کاهش می یابد و ما می توانیم جامعه ای سالم و پویا داشته باشیم که با استفاده از این شرایط خوب زندگی رشد می کنند و به سمت تعالی گام بر می دارند و برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت  مربوط به مصالح ساختمانی مراجعه کنید.


منبع:
http://forum.saze20.ir
پاسخ


#2

روش های اطفاء حریق:

با توجه به نوع آتش روش های اطفاء حریق متفاوت است، لذا جهت اطفاء حریق باید یک یا تعدادی از عوامل اصلی مثلث آتش که شامل: 1- حرارت 2- اکسیژن 3- مواد سوختنی 4- واکنش های شیمیایی می باشد، را کنترل کرد.
وسایل اطفا حریق با توجه به ماهیت حریق به 4 دسته زیر تقسیم می شوند:
1-    سرد کردن حریق  ( آب و گاز co2 )
2-    خفه کردن حریق  ( خاک، ماسه، کف co2 )
3-    جلوگیری و یا از بین بردن مواد قابل اشتعال  ( مواد رقیق کننده شامل co2 و N2 )
4-    کنترل واکنش های زنجیره ای  ( هالن و پودرهای مخصوص

کسب درامد انلاین 
پاسخ
پرش به انجمن:


پشنهاد های مدیر
آخرین های سایت
    تبلیغات در انجمن سازه برتر